Produkty
{{product.title}} {{(product.price | customCurrency)}}
Kategorie
{{(basket.prices.totalPrice | customCurrency)}}{{getBasketItemCount(basket.items)}}
{{basketItem.product.title}}
{{basketItem.quantity}}x {{basketItem.product.title}}
{{ $index > 0 ? ', ' : '' }}{{ isColorParameter(parameter) ? getColorText(parameter) : '' }}{{ !isColorParameter(parameter) ? parameter : '' }}
{{(getProductPrice(basketItem) | customCurrency)}}
{{additiveServiceWithPrice.name}}
{{(additiveServiceWithPrice.price | customCurrency)}}
{{basket.coupon.name}}
-{{(basket.prices.totalDiscountPrice | customCurrency)}}

Baterie

Baterie je zařízení, skládající se z jednoho nebo více elektrochemických článků, které přeměňují chemickou energii na elektrickou.
Existují dva typy baterií: primární baterie (baterie na jedno použití), které jsou určeny k jednorázovému použití a sekundární baterie (nabíjecí baterie), které jsou navrženy tak, aby se daly dobíjet a použít vícekrát. Baterie se vyrábějí v mnoha velikostech, od miniaturních buněk používaných pro napájení naslouchátek pro nedoslýchavé a náramkové hodinky až po baterie o velikosti pokojů, které poskytují okamžitý výkon pro telefonní ústředny a počítačová datová centra.


Li-Ion akumulátory

Název Li-Ion akumulátorů zavedla firma Sony. Je odvozen z názvu prvku Lithium, resp. iontů Li+, které se pohybují při nabíjení akumulátoru z kladné elektrody na zápornou, při vybíjení opačným směrem.

Jejich předností je jmenovité napětí 3.6 V, které je vyšší než napětí 1.2 V u NiMH a NiCd článků.

Velkou předností je také nízká hmotnost, dlouhá životnost, nízké hodnoty samovybíjení při jejich skladování a skutečnost, že netrpí paměťovým efektem (samotný pojem paměťový efekt je ovšem stále diskutabilní a projevuje se jen u NiCd článků kde je navíc odstranitelný) .

Li-Ion akumulátory je ovšem třeba ochránit před přebíjením či úplným vybitím.

Proto kvalitní Li-Ion akumulátory obsahují řídící elektronické obvody. Při poklesu napětí pod minimální hranici může dojít ke zničení akumulátoru ! Pro jednotlivé typy akumulátorů výrobce stanovuje maximální nabíjecí napětí, které nesmí být překročeno. Tuto hodnotu hlídají právě zmíněné el.obvody v samotném akumulátoru.

U akumulátorů, používaných ve svítilnách se tato ochrana proti přebíjení označuje PCB.

Pokles napětí pod minimální úroveň hlídají naopak el.obvody ve spotřebičích, osazené také v kvalitních svítilnách.

Nabíječky Li-Ion akumulátorů jsou konstrukčně odlišné od nabíječek pro NiCd a NiMH články, proto je nutné koupit pro tyto články odpovídající nabíječku.

Li-Ion akumulátory není třeba tzv.formátovat, neboli několikrát plně nabít a vybít. Tento postup je naprosto neúčinný - baterie jsou připravené k použití již z výroby.

 

Svítilny Brontelightv různých tvarech

LED čelovky pro noční dobrodružství

Doprava zdarma nad 2 000 Kč

Špičková kvalita všech svítilen a čelovek

Bronte Skilhunt ArmyTek PK Design Lab Xtar
Moderní eshop od Webmiumeshop