Produkty
{{product.title}} {{(product.price | customCurrency)}}
Kategorie
{{(basket.prices.totalPrice | customCurrency)}}{{getBasketItemCount(basket.items)}}
{{basketItem.product.title}}
{{basketItem.quantity}}x {{basketItem.product.title}}
{{ $index > 0 ? ', ' : '' }}{{ isColorParameter(parameter) ? getColorText(parameter) : '' }}{{ !isColorParameter(parameter) ? parameter : '' }}
{{(getProductPrice(basketItem) | customCurrency)}}
{{additiveServiceWithPrice.name}}
{{(additiveServiceWithPrice.price | customCurrency)}}
{{basket.coupon.name}}
-{{(basket.prices.totalDiscountPrice | customCurrency)}}

Stručná charakteristika pro výběr svítilny

Vysvětlení pojmů a rady při výběru

Co je to taktická svítilna ?

Taktické svítilny jsou svítilny používané ve spojení se zbraní na podporu identifikace cíle tak, že střelec současně cílí a osvětlí cíl. Svítilna může být ruční nebo namontovaná na zbraň prostřednictvím adaptéru, kde míří světelný paprsek paralelně k cíli. Taktická svítilna také slouží k dočasnému oslepení a dezorientaci cíle.

Může být zároveň vybavena i spínačem svítilny, umístěným na předpažbí zbraně. Toto usnadní práci se zbraní; odpadá tak nutnost přehmatávat na spínač v zadní části svítilny při střelbě. Toto je výhodou při použití v myslivosti nebo při airsoftu.

Vlastnosti spojené s taktickou svítilnou - je odolnější vůči nárazům , vyniká spolehlivostí , má  lehké a výkonné baterie a vysokou intenzitu světla.

Taktické svítilny mohou mít volitelné filtry pro vytvoření barevného světla  nebo mohou emitovat pouze infračervené záření pro použití s přístrojem pro noční vidění . Jejich součástí může být i nástavec pro montáž na zbraň.

Taktická svítilna může být vybavena objektivy, které budou vytvářet určité barvy - barevné světla a filtry poskytují flexibilitu k různým účelům.

Červené světlo je nejlepší pro zachování nočního vidění vzhledem k jejímu minimálnímu dopadu na tyčinky buněk v oku  zatímco modré světlo poskytuje vysoký kontrast pro detekci krve. Světlo v infračerveném spektru je viditelné pouze prostřednictvím přístrojů pro noční vidění , který umožňuje operátorovi vidět jasně při současném snížení viditelnosti na cíle, které nejsou vybaveny zařízením pro noční vidění. Modré světlo také naláká ryby, je to ovšem možné jen pro případ nutnosti, tento lov je samozřejmě nelegální. Žlutý filtr je výborný při použití v mlze. Bílý zase obecně zlepšuje rozptylové podmínky světla. Ovšem samozřejmě každý filtr trochu ubírá světlu na intenzitě.

V nabídce máme skladem na výše zmíněné barevné filtry přesné taktické svítilny Bronte RC25S, 25SV2, R50 . Doplňky jsou červené, modré, zelené, žluté a bílé filtry a zbraňový adaptér spolu s dálkovým ovladačem.

Jak si vybrat správnou svítilnu ?

Jak si vybrat svítilnu ? Při výběru svítilny budete muset nejprve přesně promyslet, na co ji budete používat: každá může být skvělá pro určité činnosti, ale ne stejně vhodná pro všechny.

a) Odolnost
Stejně jako jakýkoli jiný kus výzbroje pro pěší turistiku, sport nebo kemping , Vaše svítilna potřebuje určitou odolnost proti nárazu i proti vodě. Nejlepší svítilny pro venkovní použití jsou často vyrobeny z kvalitního leteckého  hliníku , který může být použit v drsných podmínkách bez opotřebení. Některé svítilny jsou vyrobeny  ze stejného druhu používaného v leteckém průmyslu a jsou výborně voděodolné. Výběr svítilny  s takovou konstrukcí zajišťuje odolnost proti nárazu , tlakuvzdornost  a dokonce i voděodolnost , což ale neznamená dokonalou vodotěsnost. Zatímco svítilna odolná proti vodě bude vyhovovat dobře v dešti a sněhu, nelze použít například pro potápění. 

b) Rozměry a hmotnost
Různé velikosti svítilny vymezují její různé účely. Možná budete potřebovat svítilnu velikosti pera, které se hodí na Vaši klíčenku či do malé kapsy nebo kabelky, nebo si můžete zvolit velký hliníkový tubus, nejvíce vhodný třeba pro bezpečnostní služby či policii. Nejběžnější velikosti svítilny pro kempování a turistiku je někde mezi čtyřmi a šesti palci, což je ideální velikost do ruky. Pokud budete svítilnu používat jen pro táboření a turistiku, platí čím lehčí, tím lépe. Optimální váha pro nenáročné kempování je asi 110-150g , ovšem jsou možné i lehčí typy.

c) Světelné zdroje
Nejlepší kempové svítilny jsou vybaveny LED čipy , které mají neuvěřitelně dlouhou životnost ve srovnání s tradičními žárovkami.  LED čip má při správném používání životnost až 50.000 hodin , a je napájen buď alkalickými bateriemi nebo dobíjecí lithium-iontovou baterií.

d) Světelný tok
Svítilny pro venkovní použití mají několik režimů , které nabízejí různé úrovně světelného toku. Nezapomeňte, že použití svítilny v nejsilnějším světelném režimu výrazně snižuje délku provozu nabité baterie. To může znamenat rozdíl mezi dvěma a více než 10 hodinami provozu svítilny. V některých případech provoz v nízkém výkonu dává desítky hodin svícení k dobru a ve většině případů postačí. Hodnoty světelného toku ovlivňuje samozřejmě stupeň nabití baterií, jakož i použitá optika svítilny.

Ve zkratce lze říct, že maximální svítivost čipu je daná jeho konstrukcí. Abychom jí dosáhli, je třeba použít co nejvýkonnější baterie. Proto se hodnoty světelného toku budou různit při použití např.tří AAA baterií oproti dvěma dohromady výkonnějším bateriím 18650.

e) Paprsek
Nastavené zaměření paprsku ukazuje, jak přesně je konstrukčně vymezen. Toto Vám dává možnost používat svítilnu jako široký zdroj světla u táboráku nebo na jednom místě s úzce nasměrovaným paprskem. Se správným zaostřením paprsku lze svítit i více než kilometr daleko.

f) Světelné režimy
Světelné režimy vymezují všestrannost použití svítilny. Jsou různé režimy jak svítilna  vydává světlo. Obvykle ztlumí svítilnu takže můžete zvolit kolik světla je potřeba v dané situaci , což také pomáhá prodloužit výdrž baterií. Některé režimy umožňují funkce stroboskop  či SOS režim , které mohou být také užitečné v mezních situacích.

g) Baterie
Baterie jsou palivem svítilny. Výběr správné baterie je proto důležitý. Chcete-li vyšší výkon než poskytují běžně dostupné baterie jako AA nebo AAA , zvolte typ baterie jako například CR123A nebo 18650. Existuje i mnoho dalších typů baterií, které jsou v něčem specifické.

Nabíjecí baterie 14500  nebo 18650 je založena na lithium iontové technologii. Li-ion technologie dává jeden z nejlepších poměrů množství uchované energie k váze článku. Baterie nemají paměťový efekt a samovybíjení je minimální.

Příprava je klíčem k bezpečnosti a pohodlí pro pobyt ve volné přírodě. Dokonce i na krátké jednodenní výlety. Nikdy předem nevíte, zda může nastat situace, kdy kvalitní svítilna může ovlivnit úspěšnost a rychlost návratu do bezpečí, ať už v případě nenadálé bouře, hledání úkrytu či zranění. Nemluvě o použití v atomobilu v případě nočního defektu např.pneumatiky.

Pro cyklistiku je nutné přiobjednat nástavec na řidítka.

 

Svítilny Brontelightv různých tvarech

LED čelovky pro noční dobrodružství

Doprava zdarma nad 2 000 Kč

Špičková kvalita všech svítilen a čelovek

Bronte Skilhunt ArmyTek PK Design Lab Xtar
Moderní eshop od Webmiumeshop